رحیمی: غریبانه وارد ایران شدیم/ برخی دنبال حرفهای خالهزنکی هستند

دوستم وقتی متوجه شد که من فهمیدم، گفت کتانی را پیش من امانت میگذارد تا هرچه زودتر پولم را جور کند. این پیچیدگی وقتی به حد نهایت میرسد که شما تمایل زیادی به پوشیدن کفشهای سفید و رنگی داشته باشید. در ورزش ما اینگونه است که معمولاً وقتی تیمی عقب میافتد خود را بازنده میداند و بازی را رها میکند، اما ما در این بازیها تا ثانیه آخر دست از تلاش برنداشتیم. روحیهای که مانوئل در تیم ایجاد کرده بود موجب شد تا بازیکنان در تمام مسابقات تا لحظه آخر بجنگند. سرمربی ما روحیهای داشت که میگفت به همه تیمها باید احترام گذاشته و محکم بازی کنیم، اما واقعیت این است که چنین طرز فکری هنوز در ورزش ما جا نیفتاده است. او که سابقه حضور در تیمهای پتروشیمی کازرون، ثامن الحجج مشهد، منیزیم فردوس و مس کرمان را دارد، متولد 1370 است و توانسته به یکی از دروازهبانهای تیم ملی بدل شود.

بنابراین لازم است در خرید کفش دقت کنید تا با تهیهی کفش مناسب از بروز چنین آسیبهایی جلوگیری کنید. من اصلاً چنین فکری نمیکنم. در مرحله گروهی با عربستان هم بازی داشتیم که من اعتقاد دارم اگر در آن مسابقه پیروز نمیشدیم کار برایمان سخت میشد. چند مرحله اردوی آمادهسازی را هم پشت سر گذاشتیم و شرایط نرمال بود. چند روز پیش از اعزام تست کرونای برخی از بازیکنان از جمله خود من مثبت شد. من خودم 30 سال سن دارم، اما نسلی از بازیکنان 19 تا 22 ساله به تیم ملی آمدند و در کنار بازیکنان باتجربه قرار گرفتند. در کل اردوی اسپانیا خیلی به ما کمک کرد، چون توانستیم با تیم میزبان و لهستان بازی کنیم.

درست است که در هر دو مسابقه بازنده شدیم، اما مقابل هر دو تیم خیلی خوب بازی کردیم؛ البته نباید فراموش کنیم که همان اسپانیا نایب قهرمان اروپا هم شد و در فینال نتیجه را با اختلاف یک گل به سوئد واگذار کرد. فارس: تیم ملی در مسیر آمادهسازی خود به قطر و اسپانیا رفت. در انتخاب کفش کتانی زنانه در مجموع بایستی به چند مسئله عمده توجه نمایید. گویا باید 14 روز از تزریق واکسن میگذشت تا بازیکنان بتوانند از کشور خارج شوند که برخی از بازیکنان چند روز کم داشتند. این موضوع باعث شده بود که انگیزه زیادی بین بازیکنان حاضر در لیگ ایران کم شود. به هر حال این اتفاق و تغییراتی که ایجاد شد دیدگاه بازیکنان حاضر در ایران را برای حضور در تیم ملی تغییر داد و قطعاً تمام آنها انگیزه مضاعفی دارند.

این کار برای تیم ملی خیلی خوب بود، چون این نفرات میتوانند در آینده بیشتر از این به تیم ملی کمک کنند و حتی باعث ایجاد انگیزه برای بازیکنان جوان دیگر میشوند. این دو مسابقه از نظر تکنیکی و روانی کمک زیادی به ما کرد. ابتدا اقدامات قبل از شستن کفش در لباسشویی را انجام دهید. در مجموع ما بازیکنان نمیتوانیم در کار سرمربی و فدراسیون دخالت کنیم، چراکه شاید شرایط همکاری آنها با هم فراهم نبود. بنابراین سرمربی نکاتی را گوشزد کرد و از بازیکنان خواست تا هر کاری از دستشان برمیآید انجام دهند. بعد از شکست عربستان مقابل ایران در مرحله مقدماتی فشار زیادی به دینارت، سرمربی این کشور وارد کردند. در اسفندماه ۱۳۹۹ به مناسبت یکصدونهمین سالگرد تولد و هفدهمین سالگرد درگذشت این اندیشمند و نویسندۀ معاصر همایش «سلیمان کتانی و امامت ارزش ها» در بیروت برگزار شد. شرایط خوبی داشتیم تا اینکه قبل از رفتن به عربستان برای حضور در رقابتهای قهرمانی آسیا بازهم بدشانسی گریبانگیرمان شد.