سلیمان کتانی – ویکی شیعه

در کفهی این کتانی ۸ سیم تعبیه شده است که مثل تاندون برای کف پا عمل میکنند. از این رو کفشهای مخصوص کوهپیمایی اغلب دارای کفههایی محکم هستند که انعطافپذیری بسیار کمی دارد و در ته آن عاجهای درشتی تعبیه شده است که حرکت را در هر سطح شیبداری میسر میکنند. بنابراین هر ورزش کفش مخصوص به خود را دارد. معمولاً کفشهای مخصوص بسکتبال که برای سالن طراحی شدهاند به نسبت آنهایی که برای خاکی و آسفالت ساخته شدهاند از کفهی نازکتری بهرهمندند تا جلوی سرعت بازیکن را نگیرند. کتونی های پسرانه از انواع کفش های پرطرفدار در بین پسران جوان است که در انواع طرح و رنگ های مختلف موجود می باشد و شما می توانید با توجه به نظر و سلیقه شخصی تان از بین این طرح ها، کفش شیک و زیبایی را برای خود انتخاب نمایید. ریباک یکی از بهترین برندهای کتانی در جهان است که طرحهای زیبایی را تولید و روانه بازار میکند.

در سال ۱۹۷۷ مجلۀ وُگ اعلام کرد «کتانیهای دوندگان واقعی» بدل به نمادهای ثروت و موقعیت شدهاند و غیرورزشکاران مشهوری چون فارا فاسِت و میک جَگِر آنها را به پا میکنند. آنها عنوان نایب قهرمانی جهان را دارند و سالهای است که از بازیکنان خارجی استفاده میکنند. کفش های کتونی در انواع رنگ های روشن و تیره موجود می باشند و در طراحی برخی از آن ها نیز از ترکیب دو یا چند رنگ تیره و روشن استفاده شده است که بهتر است شما رنگ کفش را با توجه به رنگ لباس ها و سایر اکسسوری های خود انتخاب نمایید.

ایو سن لوران طراح لباس بنام فرانسوی بود که کارهایش، تأثیر به سزایی در صنعت مد لباس در نیمه دوم قرن بیستم برجای گذاشت. فنّاوری بهکاررفته در این کفشها به حدی بر روی عملکرد و حفظ سلامتی ورزشکار تأثیر میگذارند که ارزش هزینه کردن رادارند. جدا از فنّاوریهای جالبی که هر یک از این کمپانیها برای ساختن کفش ورزشی بهتر استفاده کرده است باید به این نکته توجه داشته باشید که کمپانیها برای مصارف خاص هم کفشهای ورزشی مخصوصی میسازند. یا اگر به کفشهای پاشنه بلند علاقه دارید، از برندهایی کفش بخرید که مطرح باشند و اجناس خوبی را ارائه میدهند. توجه داشته باشید که اگر شما به استایل اسپرت علاقه مند هستید بهتر است کفش های کتانی را برای پوشیدن انتخاب نمایید همچنین از پوشیدن این طرح کفش ها با شلوارهای پارچه ای خودداری نمایید و برای داشتن تیپی خاص و متفاوت این کفش ها را به همراه شلوارهای اسپرت نظیر شلوار جین و شلوار کتان و …

بی شک با به پا کردن کفش های پل اسمیت، هر ثانیه از این برند لوکس قدردانی خواهید کرد. اگر نسخه ای از این کتانی پیدا شود احتمالا با قیمت های نجومی در سایت «eBay» خواهد بود که پیش از این هم پیشنهاد 16 میلیون دلاری در رابطه با این کتانی ها گزارش شده است. راستش من چندوقت قبل ۳ میلیون تومان به دوستم پول قرض دادم و قرار بود ظرف یکهفته آن را برگرداند اما بدقولی کرد. برند لاکست که در سال 1933 توسط یک بازیکن تنیس به نام رنه لاکست و آندره گیلیر تاسیس شده است، پایش را از پیراهن های پولو فراتر گذاشته و با تولید اسنیکرهای ساده اما به روز و زیبا، بار دیگر مهر شهرت را بر لوگوی تمساح خود زده است. اگر چه این کفش ها برای باشگاه های ورزشی مناسب اند اما اگر دوست دارید که ظاهری اسپورت داشته باشید، باز هم اسنیکرهای ریبوک انتخاب خوبی برای مصرف روزانه تان خواهد بود.